Alexandra

Team Leader, ratownik KPP, psycholog

Inicjatorka powstania grupy. Z zawodu jest psychologiem, ale od zawsze fascynowało ją ratownictwo. Kładąc szczególny nacisk na doszkalanie się ratowników, regularne ćwiczenia i pogłębianie wiedzy, podąża za tym, czego nauczył ją jej mentor – Łukasz Wasik – bycie ratownikiem to odpowiedzialność, za ludzkie zdrowie i życie.

Odpoczywa wspinając się, albo wędrując z psem po lesie. Kocha przyrodę, zwierzęta, wolność i motocykle.


Ania

ratownik KPP, terapeuta ruchowy, Instruktor Pilates Medyczny Core

Pracuje w szkole, gdzie dba o prawidłowe postawy dzieciaczków. W grupie od zawsze. Zagadnieniami medycznymi zainspirowała ją babcia – super pielęgniarka. W wolnych chwilach lubi czytać Bochenka, uprawiać sport, a od niedawna uczyć się jazdy motocyklem.


Basia

ratownik KPP

Z zawodu radca prawny, którego pasją jest szeroko pojęte prawo medyczne. Wniknęła w świat ratownictwa krok po kroku. Najpierw własne doświadczenia życiowe w udzielaniu pierwszej pomocy, w tym na górskich i leśnych szlakach, potem zainteresowanie survivalowymi tematami a następnie pochłonięcie problematyką błędów medycznych zawodowo. Głód wiedzy okołomedycznej doprowadził do spełnienia marzeń o studiach podyplomowych z prawa medycznego i ukończeniu kursu KPP. Na co dzień niepoprawny zwierzolub, opiekunka ukochanego adopciaka. Uwielbia spokój, realizm magiczny, empatycznych ludzi i ciepło leśnego ogniska🙂


Iza

ratownik KPP

Jest w grupie od początku jej istnienia. Empatia towarzyszy jej od dzieciństwa, dlatego swe kroki skierowała ku ratownictwu, które stało się jej pasją. Cały czas pogłębia wiedzę w tym zakresie, aby móc ją wykorzystać w niesieniu pomocy. Na co dzień zawodowo jest administratorem systemu informatycznego, a prywatnie mamą dwójki dzieci. Wolny czas lubi spędzać na przejażdżkach rowerowych w pięknych okolicznościach przyrody.


Janek

ratownik KPP

Z zawodu inżynier, ratownik z pasji. Choć zagadnienia medyczne były z nim od zawsze do ratownictwa trafił przez przypadek i tak zostało. W wolnych chwilach lubi zabawy elektroniką, miłośnik wielu sportów byle tylko w formie czynnej.


Kaja

ratownik KPP

fot. Katarzyna Nurowska

Poza ratowaniem wspina się, buduje, wykańcza wnętrza.
Do Niezależnej Grupy Ratowniczej R1 dołączyła już na samym początku jej powstania, gdyż urzekły ją konsekwentny nacisk na umiejętności i przestrzeń do rozwoju w dziedzinie ratownictwa.Łukasz

ratownik KPP

Zawodowo od zawsze związany z telekomunikacją i branżą IT. Pasjonat żeglarstwa śródlądowego i morskiego a także innych sportów wodnych. W wolnych chwilach jeździ także na rowerze.
W związku z tym, że organizuje rejsy morskie postanowił pójść na kurs KPP, żeby wiedzieć jak poradzić sobie w sytuacji zagrożenia życia i zdrowia. Potem postanowił pogłębiać swoją wiedzę w dziedzinie ratownictwa i tak trafił do Niezależnej Grupy Ratowniczej R1. Jego marzeniem jest przepłynąć jachtem przez Atlantyk..


Marek

ratownik KPP, ratownik wodny

W grupie od początku. Ma ciśnienie na ciągłe podnoszenie kwalifikacji, kiedy trzeba daje z siebie wszystko. Udziela się wolontaryjnie, pracuje z dziećmi jako opiekun kolonijny, ratownik. Jest organizmem wodnym, więc wszystko co z wodą związane to jego żywioł: morsowanie, kajaki, pływanie. Czas wolny to także motocykl, wyprawy do lasu, w góry, w dzicz. Żona i dwójka dzieci, to największe wsparcie.


Mateusz

ratownik KPP

Był przy narodzinach grupy. Nigdy nie będzie czegokolwiek umiał wystarczająco. Aby powiedzieć, że umie, dlatego jest w tej grupie – aby ćwiczyć, ćwiczyć, ćwiczyć. W pracy zawodowej i chwilach wolnych (a co to w ogóle jest?!) programuje wszystko co ma procesor. Do przemieszczania się używa wyłącznie swojej F4i, niezależnie od tego czy zero jest nad, czy pod słupkiem rtęci.


Mateusz (Mati)

ratownik KPP

Człowiek wielu hobby i pasji. Na co dzień manager w dużej korporacji, po godzinach ratownik, płetwonurek, strzelec, kucharz, amator parterowych sportów walki…
Ratownictwem interesuje się od młodzieńczych lat. Najpierw jako Harcerz, później Ratownik WOPR, kolejne szlify i naukę zbierał przy okazji strzelectwa, aż wreszcie zdecydował się na ustrukturyzowanie wiedzy na kursie KPP.
Nie lubi głupoty i brukselki


Mikołaj

ratownik KPP

Z zamiłowania, wykształcenia i zawodu zajmuje się krajami byłego ZSRR. Umiejętności ratownicze postanowił nabyć po zobaczeniu efektów źle udzielonej pomocy u poszkodowanych. W wolnej chwili udziela się jako wokalista czwartoligowego zespołu punkrockowego i ćwiczy sporty walki oraz wspinaczkę.


Monika

ratownik KPP

Pracuje w firmie telekomunikacyjnej. Podobnie jak jej mąż Łukasz pasjonuje się żeglarstwem. Lubi pływać w morzu i na basenie.
Po kursie KPP wstąpiła do formacji obrony cywilnej w swojej firmie, gdzie w razie potrzeby udziela także pomocy. Mając świadomość tego, że zdobytą wiedzę trzeba utrwalać i rozszerzać, wspólnie z mężem postanowili dołączyć do Niezależnej Grupy Ratowniczej R1.